Najlepsi sprinterzy z medalami Mistrzostw Polski

Drugi dzień rywalizacji zwieńczył dwa dni zmagań w ramach Sprinterskich Mistrzostw Polski w Biegu na Orientację. Znów decydowały najkrótsze warianty, najdłuższe nogi, najszybsze kroki. Prezentujemy tych, którzy na linii mety wygrali z czasem i stanęli na podium.

 

Sprinterskie Mistrzostwa Polski w Szczecinie pokazały pełnię piękna rywalizacji na krótkim dystansie: malowniczo położone trasy miejskie, wiodące przez kluczowe dla regionu zabytki i najważniejsze atrakcje miasta, prowadzące przez powodujące mętlik w głowie zaułki, igrając z nieubłagalnie upływającymi sekundami. O najcenniejszych wyróżnieniach w „Zielonym Mieście” nad Odrą decydował nierzadko najmniejszy ruch zegara.

 

Tak jak choćby w przypadku świętującego na rodzimej ziemi Mateusza Kuli (14:25), który brązowy medal wygrał z Ignacym Słomczyńskim o przysłowiową „Bródkę”. Nie inaczej było w „elicie”, gdzie o kolorze medalu za wygrywającym z 10-sekundową przewagą Piotrem Parfianowiczem (14:53) decydowały cztery sekundy. Srebrni i brązowi medaliści nie będą jednak specjalnie rozpaczać, jako że łączy ich wspólny kolor koszulek (WKS Grunwald). Szczególnie, że powodów do radości dorzuciła poznańskim medalistom zwyciężczyni w kategorii K21, Aleksandra Hornik (14:39). Tym samym WKS Grunwald potwierdził doskonałą dyspozycję sprinterską po tym jak wczoraj zwyciężył w sztafecie S-21 (Maria Gorczyca, Michał Olejnik, Bartosz Pawlak, Aleksandra Hornik).

 

Wszystkich, którzy chcieliby poczuć atmosferę, jaka panowała dziś na Placu Orła Białego zachęcamy do wizualizowania sobie w głowie czasów mety (hyperlink: http://liveresultat.orientering.se/followfull.php?comp=13942&lang=pl) patrząc przez obiektyw Jarka Dulnego (hyperlink: https://web.facebook.com/dulnyfoto/posts/2248276935190194) lub oko kamery naszej YouTube’owej relacji (hyperlink: https://www.youtube.com/watch?v=kYTj5cpqQI4&feature=youtu.be)

 

P.S.

Tytułem Post Scriptum, w imieniu Zespołu Organizatorów Sprinterskich Mistrzostw Polski w Biegu na Orientację chcielibyśmy podziękować PZOS oraz środowisku za okazane zaufanie. Mamy nadzieję, że podobał Wam się Szczecin z perspektywy naszych map. Cieszymy się, że mogliśmy pierwszy raz w historii gościć najlepszych z najlepszych w naszym mieście i obiecujemy, że każde uwagi weźmiemy głęboko do serca, czyniąc wspólnie z Wami BnO w Szczecinie jeszcze lepszymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *